..::iNdEx::..
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
..::iNdEx::..


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

1 sau 2 Bancuri!!!!!1

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 1 sau 2 Bancuri!!!!!1 Empty 1 sau 2 Bancuri!!!!!1 Dum Dec 12, 2010 7:51 am

anime

anime
Moderator
Moderator

Cititi da sa nu muruti =)) !

Dimineatza... Dumnezeu shi cu Iisus.. la o cafea.. shi o tzigare... Dumnezeu.. catre Iisus.. nici nu apuca bine sa zica.."Bah am o foame`n glanda".. k bate cineva la poarta raiului.. ashtia miratzi.. cine murii mah cu noaptea`n cap... se duce Iisus shi deschide... kdn colo.. era Alah.. dupa ce il vazu Iisus striga la tac`sau.. Bah tata ai comandat Shaorma!

Bula se duce la tasu' :
_Ba da-mi 100 de lei!
_Pana cand?
_Pana nu-ti dau eu vreo 2!!!


Bula la scoala primeste ca tema sa afle diferenta intre teorie si practica. Se duce la tasu' si il intreaba. Asta sta, cugeteaza si apoi ii zice:
_Hai cu mine.
Se duc ei la mama lu' Bula si o intreaba tasu':
_Daca vine unu' si iti spune ca e dispus sa iti dea 1000 de $ sa te culci cu el ai fii in stare?
Asta sta si gandeste si apoi zice mai cu jena:
_Ba 1000 de $ sunt ceva bani, as lua masina noua de spalat, mi-as schimba draperiile.... Da!
Apoi se duc si o intreaba pe sora lu' Bula, la care asta raspunde:
_Mama, de 1000 de $ imi iau la haine si bijuterii... Da!
Apoi merga la bunica lu' Bula, care raspunde si ea tot afirmativ spunand ca ar vrea sa isi schimbe proteza, nu are loc de veci si una peste alta a trecut si ceva vreme de cand....
Apoi ii zice tasu' lu' Bula:
_Vezi ba Bula, noi teoretic avem in casa 3000 de $ dar parctic avem doar 3 curve.

BANCURI CU ÎNTREBĂRI

De ce a murit Hitler?
A primit factura la gaze!

Întrebare:De ce poartă politia apa in portbagaj?
Răspuns:Sa nu le moară sirena.

De ce bărbaţii umblă cu femei cu care nu au de gând sa se însoare?
Din acelaşi motiv, pentru care câinii fug după maşini pe care nu au de gând sa le conducă.

Dacă atunci când mergi cu maşina iţi apare o babă si un porc,ce calci mai întâi?
Frâna.

-Alo familia Cutărescu?
-Greşeală, noi n-avem telefon.

Cu ce se caută acul în carul cu fân ?
Cu vacă pentru ca sa mănânce fânul.

– Alo, buna ziua, Casa Poporului?
– Da.
– Cu poporul vă rog!

De ce există în Scoţia un crater imens?
Pentru că şi-a pierdut un scoţian o monedă.

De ce sunt dolarii verzi?
Sunt atât de valoroşi că i-au cules înainte să se coacă.

Gica face poze pe malul lacului, cand nevasta-sa il striga disperata: – Gica! Repede, se ineaca mama!
Gica raspunde: – Degeaba, nu mai am spatiu pe card…
Daca aveti rabdare cititi-l, exprima realitatea zilelor noastre !!

Cel mai tare banc cu romani, ever:
Un italian angajeaza 3 romani sa-i vopseasca gardul care imprejmuia casa. Dis-de-dimineata, inainte de a pleca la serviciu, italianul le da celor 3 instructiunile:
- Aveti aici 3 galeti de vopsea care va vor ajunde sa vopsiti tot gardul. In bucatarie e mancare, cand o sa vi se faca foame, va puteti servi. Aaa, era sa uit. Ati vazut calul pe care il tin inchis in spatele curtii? Sa nu cumva sa lasati poarta dechisa sa scape de acolo ca nu stiu ce fac cu voi. S-a inteles?
- Am inteles sefu, raspund romanii intr-un glas.
Pleaca italianul, iar romanii se apuca de treaba. Nu dupa mult timp, unul din ei zice:
- Ma, mie mi s-a facut foame, hai sa vedem ce are asta de mancare!
Bucataria italianului, plina de bunatati. Dupa un ospat pe cinste, romanii cauta si ceva de baut, dar nu gasesc decat apa si suc. Atunci, unul dintre ei zice:
- Ma, stiu eu cum sa facem rost de bautura. Mergem si vindem o galeata de vopsea, cumparam bautura, iar vopseaua ce ramane o mai diluam, o mai "lungim" si terminam noi gardul.
Dupa ce au baut s-au apucat de vopsit, dar cand mai aveau vreo 3 m din gard se termina vopseaua.
- Acum ce facem? De unde luam vopsea? Italianul o sa-si dea seama ca noi am luat-o...
- Ma fratilor, las' pe mine, zice unul mai istet, ca stiu eu cum facem. Mai strangem putina vopsea pe pensula si dam pe botul calului, iar cand va veni italianul ii vom spune ca acesta a scapat si a mancat-o.
Zis si facut. Pe seara, ajunge si italianul acasa.
- Ma, ce-ati facut cu vopseaua? Eu am calculat la fix si trebuia sa va ajunga.
- Sefu', ne pare tare rau, dar a scapat calul si a mancat-o.
La auzul acestor vorbe, italianul intra in casa, ia pusca si nici una nici doua, impusca bietul cal.
- Dom'le, ce ai facut, pt o galeata de vopsea ai omorat saracul animal? Iti cumparam noi alta...
- Ba fratilor, vedeti voi casa asta? Tot cu romani am facut-o. Da-l in mama lui de cal ca mi-a mai mancat 30 de saci de ciment, 800 de caramizi si 4 grinzi...

Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum